piątek, 16 marca 2018

Dzień Liczby PiDzień Liczby Pi obchodzony jest 14 marca ze względu na pierwsze cyfry rozszerzenia dziesiętnego tej liczby (3.14). W naszej szkole świętowaliśmy już dzień wcześniej. Uczniowie klas pierwszych i drugich zobaczyli na lekcjach wychowawczych przedstawienie przygotowane przez klasy 2c i 1e. Można było poznać wiele faktów na temat liczby Pi, a jednocześnie się pośmiać. Został też wtedy zaprezentowany film, w którym uczniowie klas 1c, 1e, 1f, 2c i 3c stworzyli łańcuch rozwinięcia liczby Pi do setnego miejsca po przecinku. 
Kolejną atrakcją był zorganizowany przez klasy 1c i 2c piknik. Nauczyciele i uczniowie mieli szansę wzięcia udziału w quizie o liczbie Pi oraz spróbowania różnorodnych smakołyków przygotowanych przez społeczność naszej szkoły. 

W całej szkole były również rozwieszone plakaty, z których można było dowiedzieć się wielu ciekawostek o liczbie Pi oraz obrazki ze złudzeniami optycznymi. 


Wszyscy świetnie się bawili. Fakty o liczbie Pi zostały przekazane w sposób przystępny. Przedstawienie było zabawne, a quizowi towarzyszyły smaczne przekąski. Wszyscy zapamiętają ten dzień na dłużej, a w przyszłym roku na pewno równie chętnie zaangażują się w przygotowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz